Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskus

Digihumanitaaria kätkeb üheskoos humanitaaria erialateadmisi ja häid digioskusi. Digihumanitaar oskab töötada infoküllases ja andmestunud maailmas, kus on vaja ka ise veidi programmeerida, andmeid töödelda, andmebaase planeerida või koostada või vähemalt kõigest sellest paremini aru saada. Pakume humanitaarvaldkonna bakalaureuseüliõpilastele digihumanitaaria kõrvaleriala ning magistrantidele ja doktorantidele valikmoodulit, kuhu on oodatud ka bakalaureuseüliõpilased. Kõrvaleriala leiad ÕIS-ist eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppe ning valikmooduli magistriõppe õppekava alt.

MA valikmooduli kursused

Õppematerjalid

Digihumanitaariast

Tahad rohkem teada? Siit lehelt leiad artikleid, tööriistu ning viiteid ajakirjadele ja blogidele, mis on seotud digihumanitaariaga Eestis.

Loe lähemalt

DIGIHUMi ettekanded

ReproducibiliTea lugemisklubi

#tunnustamine #pressiteade
30. oktoobril korraldas TÜ digihumanitaaria ja infoühiskonna keskus Genialistide klubis ettekandeseminari “Digihummide parimad”. Preemiad pälvisid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas kaitstud parimate digihumanitaaria-alaste lõputööde autorid, kes kohapeal oma tööd tutvustasid. 2022/23. õa parimateks valiti Sander Jegorovi ja Leena Karin Tootsi lõputööd, eriauhinnad said Aaron Scott Reedi, Hanna-Riin Karu ja Mairi Kaseoru tööd.
01.11.2023
#tudengile #tunnustamine #uudis
Parimate digihumanitaaria-alaste lõputööde autorid peavad ettekandeid ja saavad kätte stipendiumid 30. oktoobril kl 18.00–21.00 Genialistide klubi 2. korrusel.
23.10.2023
#tudengile #uudis
Sel kolmapäeval toimus digihumanitaaria kõrvaleriala üliõpilaste tutvumisõhtu.
13.10.2023
#andmebaasid #koostöö #uudis #pressiteade
25. septembril toimus TÜ raamatukogus digihumanitaaria arutlusring, kus arutleti digihumanitaaria õpetamise üle ülikoolis ning otsiti koostöövõimalusi.
05.10.2023

Üritused

Üritusi ei ole