Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskus

Digihumanitaaria kätkeb üheskoos humanitaaria erialateadmisi ja häid digioskusi. Digihumanitaar oskab töötada infoküllases ja andmestunud maailmas, kus on vaja ka ise veidi programmeerida, andmeid töödelda, andmebaase planeerida või koostada või vähemalt kõigest sellest paremini aru saada. Pakume humanitaarvaldkonna bakalaureuseüliõpilastele digihumanitaaria kõrvaleriala ning magistrantidele ja doktorantidele valikmoodulit, kuhu on oodatud ka bakalaureuseüliõpilased. Kõrvaleriala leiad ÕIS-ist eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppe ning valikmooduli magistriõppe õppekava alt.

MA valikmooduli kursused

Õppematerjalid

Digihumanitaariast

Tahad rohkem teada? Siit lehelt leiad artikleid, tööriistu ning viiteid ajakirjadele ja blogidele, mis on seotud digihumanitaariaga Eestis.

Loe lähemalt

DIGIHUMi ettekanded

ReproducibiliTea lugemisklubi

#andmebaasid #koostöö #uudis
25. septembril toimub TÜ raamatukogu konverentsisaalis TÜ digihumanitaaria ja infoühiskonna keskuse ning mäluasutuste ühine arutlusring.
18.09.2023
#ülikoolist #uudis
Augusti alguses uuendati ülikooli välisveebi menüüvaadet. Uues vaates on menüü esimene tasand ekraani ülemises servas ja avaneb alla, mis annab menüüpunktidest parema ülevaate. Samuti lisati võimalus kuvada menüütasandi kõrval reklaampilte ja teateid.
03.08.2023
#tunnustamine #uudis
Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskus kuulutab välja konkursi 2022/23. õa parimate digihumanitaaria-alaste lõputööde (bakalaureuse- ja magistritöö) leidmiseks.
02.06.2023
#õppimine #uudis
14. aprillil toimus Deltas "Digihumanitaaria demopäev", kus HV üliõpilastele tutvustati digihumanitaaria kõrvaleriala.
18.04.2023