Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskus

Digihumanitaaria kätkeb üheskoos humanitaaria erialateadmisi ja häid digioskusi. Digihumanitaar oskab töötada infoküllases ja andmestunud maailmas, kus on vaja ka ise veidi programmeerida, andmeid töödelda, andmebaase planeerida või koostada või vähemalt kõigest sellest paremini aru saada. Pakume humanitaarvaldkonna bakalaureuseüliõpilastele digihumanitaaria kõrvaleriala ning magistrantidele ja doktorantidele valikmoodulit, kuhu on oodatud ka bakalaureuseüliõpilased. Kõrvaleriala leiad ÕIS-ist eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppe ning valikmooduli magistriõppe õppekava alt.

MA valikmooduli kursused

Õppematerjalid

Digihumanitaariast

Tahad rohkem teada? Siit lehelt leiad artikleid, tööriistu ning viiteid ajakirjadele ja blogidele, mis on seotud digihumanitaariaga Eestis.

Loe lähemalt

DIGIHUMi ettekanded

ReproducibiliTea lugemisklubi

Uudised

Siit leiad uudiseid nii meie keskuses toimuva kohta kui ka sellest, millest digihumanitaaria valdkonnas parajasti räägitakse.

Loe kõiki uudiseid
#rahvusvaheline #teadus #tunnustamine #uudis
Äsja avaldati QS World University Rankings by Subject tulemused, kus Tartu Ülikooli erialadest saavutas eriti silmapaistva tulemuse keeleteadus.
17.04.2024
#juhtimine #ülikoolist #uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
15.04.2024
#tudengile #uudis
Raamatukogu korraldab koos üliõpilasesindusega 22.-26. aprillini aoraamatukogu, kuhu tudengid on õppima oodatud juba alates kella 6st. 20. mail algab aga ööraamatukogu, mil maja on...
15.04.2024
#koostöö #teadus #uudis
15.-19. aprillini kell 12-14 ruumis Lossi 3-207 toimub Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskuse töötuba, mida viib läbi Turu Ülikooli doktorant Hanna-Mari Kupari.
10.04.2024