Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskus

Digihumanitaaria kätkeb üheskoos humanitaaria erialateadmisi ja häid digioskusi. Digihumanitaar oskab töötada infoküllases ja andmestunud maailmas, kus on vaja ka ise veidi programmeerida, andmeid töödelda, andmebaase planeerida või koostada või vähemalt kõigest sellest paremini aru saada. Pakume humanitaarvaldkonna bakalaureuseüliõpilastele digihumanitaaria kõrvaleriala ning magistrantidele ja doktorantidele valikmoodulit, kuhu on oodatud ka bakalaureuseüliõpilased. Kõrvaleriala leiad ÕIS-ist eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppe ning valikmooduli magistriõppe õppekava alt.

MA valikmooduli kursused

Õppematerjalid

Digihumanitaariast

Tahad rohkem teada? Siit lehelt leiad artikleid, tööriistu ning viiteid ajakirjadele ja blogidele, mis on seotud digihumanitaariaga Eestis.

Loe lähemalt

DIGIHUMi ettekanded

ReproducibiliTea lugemisklubi

Uudised

Siit leiad uudiseid nii meie keskuses toimuva kohta kui ka sellest, millest digihumanitaaria valdkonnas parajasti räägitakse.

Loe kõiki uudiseid
#kestlikkus #uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
06.06.2024
#teadus #uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
03.06.2024
#tunnustamine #ülikoolist #uudis
29. mail andis Eesti Inimõiguste Keskus Tallinnas ministeeriumide ühishoones Tartu Ülikoolile teist korda üle märgise „Austame erinevusi“.
31.05.2024
#koostöö #teadus #uudis
Tartu Ülikool ja Eesti Kirjandusmuuseum allkirjastasid 30. mail raamlepingu, mis hõlbustab teadmussiirdedoktorantide koolitamist, et tagada muuseumile oluliste teemade järjepidev uurimine ning spetsialistide pealekasv.
31.05.2024