Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskus

Digihumanitaaria kätkeb üheskoos humanitaaria erialateadmisi ja häid digioskusi. Digihumanitaar oskab töötada infoküllases ja andmestunud maailmas, kus on vaja ka ise veidi programmeerida, andmeid töödelda, andmebaase planeerida või koostada või vähemalt kõigest sellest paremini aru saada. Pakume humanitaarvaldkonna bakalaureuseüliõpilastele digihumanitaaria kõrvaleriala ning magistrantidele ja doktorantidele valikmoodulit, kuhu on oodatud ka bakalaureuseüliõpilased. Kõrvaleriala leiad ÕIS-ist eesti ja soome-ugri keeleteaduse bakalaureuseõppe ning valikmooduli magistriõppe õppekava alt.

MA valikmooduli kursused

Õppematerjalid

Digihumanitaariast

Tahad rohkem teada? Siit lehelt leiad artikleid, tööriistu ning viiteid ajakirjadele ja blogidele, mis on seotud digihumanitaariaga Eestis.

Loe lähemalt

DIGIHUMi ettekanded

ReproducibiliTea lugemisklubi

Uudised

Siit leiad uudiseid nii meie keskuses toimuva kohta kui ka sellest, millest digihumanitaaria valdkonnas parajasti räägitakse.

Loe kõiki uudiseid
#kestlikkus #koostöö #uudis
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistavad 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kannab pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
06.05.2024
#tudengile #rahvusvaheline #uudis
4.–5. oktoobrini 2024 toimub Leedus Vilniuse Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid.
19.04.2024
#rahvusvaheline #teadus #tunnustamine #uudis
Äsja avalikustas rahvusvaheline konsultatsioonifirma QS maailma mainekamate ülikoolide erialade pingerea, milles saavutas Tartu Ülikooli erialadest eriti silmapaistva tulemuse keeleteadus.
17.04.2024
#juhtimine #ülikoolist #uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
15.04.2024