Autor:
Autorita

Balti digihumanitaaria foorum kutsub osalema

Balti riikide digihumanitaariateadlased, praktikud ja edasiarendajad on oodatud osalema 25.-26.04.2024 Riias toimuvale konverentsile Baltic DH Forum!

Kuupäev: 25.–26.04.2024

Asukoht: Läti Rahvusraamatukogu, Riia

Osalustasu: puudub

Kandideerimise tähtaeg: 25. jaanuar 2024

Ürituse veebileht: http://www.digitalhumanities.lv/baltic-dh-forum-2024

Facebooki sündmus: https://www.facebook.com/events/675031757837906

Digihumanitaariast on saanud Balti riikide teadusmaastiku kindel osa. Viimaste aastakümnete jooksul on see muutus ilmnenud elavate ja entusiastlike DH-kogukondade, uute uurimisrühmade ja keskuste esilekerkimise ning digihumanitaaria ainekursuste ja programmide suureneva kohaloleku kaudu kõrghariduses. On õige aeg kolme Balti riigi digitaalhumanitaaria kogukondadel kokku saada ja vaadata, kuidas ja millistes suundades on DH meie riikides arenenud, ning mõtiskleda selle üle, mis on praegu aktuaalne, ja arutleda selle üle, mida tulevik toob.

Baltic DH Forum kestab kaks päeva, esimesel päeval toimuvad Balti DH kogukondade ja Euroopa infrastruktuuride esinejate ettekanded. Teisel päeval keskendutakse võrgustiku loomisele, DH projektide, digitaalsete tööriistade ja haridusalgatuste tutvustamisele, mida täiendavad koostööprojektide ja rahastuse leidmise strateegiate töötoad.

Kandideeri nüüd, et osaleda Baltic DH Forumi teisel päeval toimuval „Demonstratsiooni ja võrgustike sessioonil“, esitades 200–250-sõnalise abstrakti siin ühes kolmest kategooriast – DH ressurss või tööriist, uurimisprojekt või haridusalgatus. Soovitatakse esitada töid erinevates digitaalhumanitaariaga seotud valdkondades!

Baltic DH Forum on koostööprojekt, mis korraldatakse koostöös DARIAH-EU ja CLARIN ERICiga, mida juhib kõigi kolme Balti riigi teadlastest koosnev programmikomitee. Üritust toetab rahaliselt Keeletehnoloogia algatus, mida rahastavad Euroopa Liit ja Riiklik Arengukava ning projekt "Towards Development of Open and FAIR Digital Humanities Ecosystem in Latvia" (VPP-IZM-DH-2022/1-0002), mida rahastab Läti Teadusnõukogu.

Kontaktandmed: dh@lulfmi.lv

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

täis kirjutatud vihik laual