Autor:
Ann Siiman

Tulemas on digihumanitaaria arutlusring

25. septembril kell 14-17 toimub TÜ raamatukogu konverentsisaalis TÜ digihumanitaaria ja infoühiskonna keskuse ning mäluasutuste ühine arutlusring. Digihumanitaaria on kiiresti arenev valdkond, mis puudutab ühtaegu nii mäluasutusi kui ülikoole. Kohtumise eesmärk on arutada digihumanitaaria õpetamise üle ülikoolis ning otsida koostöö võimalusi: mis on mäluasutuste ootused teadlastele (digihumanitaaridele) ja teadlaste ootused mäluasutustele?

Ootame umbes 30 osalejat eri mäluasutustest: Eesti Keele Instituut, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Rahvusraamatukogu, Meremuuseum, Muinsuskaitseamet, Rahvusarhiiv, TÜ raamatukogu. Saadame kutse ja ootame kaasa mõtlema ka Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kultuuriministeeriumi ning TÜ humanitaariteaduste ja kunstide valdkonna esindajaid. 

Arutlusringi esialgne ajakava

Kuupäev: 25.09.2023, kell 14-17 

Koht: TÜ Raamatukogu konverentsisaal 

14.00-14.30 Tervitussõnad ja sissejuhatus (Jane Klavan, Aigi Rahi-Tamm). Ülevaade TÜ digihumanitaaria ja infoühiskonna keskusest ja digihumanitaaria õpetamisest TÜ-s  

14.30-15.30 Arutelu (juhib Liina Lindström): Digihumanitaaria-alane ettevalmistus ülikoolis, mäluasutuste ootused tulevikutööjõule. Milliste digihumanitaaria oskuste ja teadmistega üliõpilasi mäluasutused endale tööle ootavad? Mis on mäluasutuste ootused meie õppekavadele? 

15.30-15.45 Paus 

15.45-16.45 Arutelu (juhib Liina Lindström): Mäluasutuste kollektsioonid ja nende kasutusvõimalused. Palume mäluasutuste esindajatel tutvustada oma kollektsioone ja nende kasutusvõimalusi (~5-minutilised lühiülevaated). Millised võiksid olla koostöövõimalused ülikooliga, sh praktikakohad? 

16.45-17.00 Arutlusringi kokkuvõte 

 

Korraldajad: 

Jane Klavan (TÜ digihumanitaaria ja infoühiskonna keskuse juhataja, inglise keele kaasprofessor)

Liina Lindström (TÜ digihumanitaaria ja infoühiskonna nõukogu liige, tänapäeva eesti keele professor)

Aigi Rahi-Tamm (TÜ digihumanitaaria ja infoühiskonna nõukogu liige, arhiivinduse professor)

Osale Zoomis:
https://ut-ee.zoom.us/j/91796278645?pwd=Wm8yTVBZRE05ZEVvdVljaittR0hhZz09

Kohtumise ID: 917 9627 8645
Parool: 503235

 

 

Image
MEDAL project

MEDALi tegevust/projekti rahastatakse EL Horizon Europe programmist (101079429) ning ÜK teadus- ja innovatsiooni organisatsioonist (101079429). Veebileht: https://medal.ut.ee/

Image
EU ja UKRI

 

 

 

Teadmussiirdedoktorantuur

Tartu Ülikool ja Eesti Kirjandusmuuseum sõlmisid lepingu teadmussiirdedoktorantide koolitamiseks

Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistasid kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos

A widescreen scene where ancient and modern elements meet. The setting includes an early Gutenberg press, surrounded by ancient books and scrolls.

Andmeteaduse seminar „Kultuur ja andmed“