Siit leiad 2024/25. õa kevadsemestril loetavad digihumanitaaria kursused.
Anda kuulajale ülevaade praktilistest infoturbega seotud probleemidest. Õpetada kuulajat infoturbest lähtuvaid probleeme tuvastama.
Õppejõud Kristjan Krips, Riivo Talviste
Kursusel osalenu omab algteadmisi multimeedia toote loomiseks kaasaegsete tarkvarapakettidega.
Õppejõud Sven Aller
Aine eesmärgiks on anda ülevaade operatsioonisüsteemide funktsioonidest, ülesehitusest ja tööpõhimõtetest. Samuti anda praktilisi oskusi erinevate operatsioonisüsteemidega toimetulemiseks.
Õppejõud Kersti Taurus
Kursuse eesmärgiks on täiendada üliõpilaste esmast programmeerimisoskust Pythonis.
Õppejõud Kristiina Vaik
Üliõpilane omandab algoritmilise mõtlemisviisi alused ja tutvub mõningate programmeerimisvõtetega.
Õppejõud Heidi Taveter
Tutvustada üliõpilastele põhiprintsiibid veebilehe struktuuri määramiseks; anda üliõpilastele vajalikud põhiteadmised ja -oskused lihtsamate veebilehtede loomiseks kasutades märgistuskeelt HTML ja kaskaadlaadistikku CSS. Eelnevat veebiarenduse või programmeerimise kogemust ei eeldata.
Õppejõud Lidia Feklistova
Kursuse eesmärgiks on anda tudengitele oskused kasutada olemasolevaid Eesti ajaloo teemalisi andmebaase ja nendega seotud teatmestuid ning algteadmised ajaloo allikatel põhinevate andmebaaside tööpõhimõtetest ja loomisest.
Õppejõud Liisi Taimre ja Hanna-Riin Karu
Anda ülevaade kogude moodustamisest ja dokumenteerimises muuseumides ja arhiivides. Selleks käsitletakse kogude moodustamise ja kirjeldamise teoreetilisi aluseid ja praktilisi meetodeid.
Õppejõud Kurmo Konsa
Kursuse eesmärgiks on anda algteadmised ja -oskused eestikeelsete tekstide automaatseks analüüsiks, eelkõige Linuxi/Unixi vahendite abil.
Õppejõud Kadri Muischnek ja Siim Orasmaa
Eesmärk on õppida IKT-oskuste ja humanitaarteaduste lõimimist töökeskkonnas; omandada töökeskkonnas õppides esmane digihumanitaaria-alane pädevus; arendada oskust õpitut praktikakogemuste põhjal analüüsida ja kriitiliselt hinnata.
Õppejõud Maria Reile, Ann Siiman
Kursuse eesmärgiks on tutvustada tudengitele infoühiskonna ja meediauuringute keskseid teoreetilisi ja empiirilisi kontseptsioone. Süveneme erinevatesse digikultuuridesse ning infoühiskonnaga seonduvatesse interdistsiplinaarsetesse probleemidesse ja nähtustesse.
Õppejõud Kaarel Lott jt
Aine eesmärk on anda kõikide erialade tudengitele ülevaade digitehnoloogiate tööpõhimõtetest, seletada lihtsas keeles ja näidete abil selle toimimise aluseid.
Õppejõud Jaak Vilo ja Merili Pihlak
Õppeaine eesmärgiks on anda ülevaade ajalooliste dokumentide digiteerimise võimalustest, teksti ja kujutise tuvastamise meetoditest.
Õppejõud Anni Polding ja Meelis Friedenthal